AKP-YRP arasındaki gerilim artıyor… Yeniden Refah Partisi adayı Kasım Gülpınar’ın ses kaydı kenti karıştırdı…

Sabah gazetesinin haberine göre, sosyal medyada dolaşıma giren ses kaydıyla birlikte Gülpınar’ın DEM Parti’yle işbirliği planları da gün yüzüne çıktı. Gülpınar’ın, daha önce AKP’nin eski Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik ile yaptığı konuşmada, “Kesinlikle aleyhte çalışacağım. HDP’ye karşı durmam gerek, bu konuda hesap vermem gerekiyor” gibi ifadeler kullandığı belirtiliyor.

SİVEREK KAYNAKLARINI SEÇİM ÇALIŞMASINDA KULLANDI

Ayrıca, iddialara göre Kasım Gülpınar’ın seçim kampanyası için Siverek Belediyesi’nin kaynaklarını kullandığı öne sürülüyor. Gülpınar’ın, Siverek ilçesindeki aşiretlerle ilişki kurarak belediye içinde etkili olma çabalarına 2020 yılında başladığı biliniyor. 2020 Kasım ayında ise AKP’li Siverek Belediye Meclis Üyesi İhsan Özeyranlı ve oğlunun, eski Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın hukuk danışmanı Selçuk Yıldızoğulları ile yaşadığı silahlı tartışma büyük yankı uyandırmıştı. Özeyranlı’nın oğlu, tabanca ile Yıldızoğulları’na dört el ateş ederek yaralarken, bu olayın ardından Başkan Aydın istifa etmek zorunda kalmış, Gülpınar’ın etkisiyle kentte kaymakam, emniyet müdürü, müftü, tapu ve tarım müdürlerinde görev değişikliği yaşanmıştı.

Gülpınar’ın, 2019 yerel seçimlerinde etkili bir rol oynayarak mevcut Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın aday gösterilmesine katkı sağladığı ve daha sonra belediyede hakimiyet kurduğu ifade ediliyor. Gülpınar’ın belediyede hukuk danışmanına oğlu ile birlikte saldırı düzenleyen İhsan Özeyranlı’yı da belediye başkan yardımcısı yaptırdığı ifade edildi. Ancak, Gülpınar’ın AKP’den istifasının ardından Çakmak’ın da istifa etmek istediği ancak Gülpınar’ın belediye kaynaklarının seçim çalışmalarında kullanılması nedeniyle buna izin vermediği belirtiliyor. Mart 2024 seçimlerinde AKP’nin Çakmak’ı aday göstermediği biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x