Fatih Portakal, “Hadi canım” dediği YRP İstanbul adayını açıkladı

31 Mart Seçimleri’nde İstanbul’da nasıl bir yol izleyeceği merak edilen Yeniden Refah Partisi’nin adayını Gazeteci Fatih Portakal “Hadi canım” diyerek açıkladı.

Yerel seçimlere yaklaşılırken siyasetin gündemi de hareketlendi. İstanbul’da nasıl bir yol izleyeceği merak edilen Yeniden Refah Partisi kararını açıkladı. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı göstereceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Erbakan’ın ablası öne çıkmıştı

Bu gelişme sonrası YRP’nin kimi aday göstereceği merak ediliyor. Kulislere göre öne çıkan isim Fatih Erbakan’ın ablası Elif Erbakan…

O ismi duyurdu

YRP’nin, İstanbul adaylığı için eski İYİ Partili bir isme teklif götürdüğünü açıklayan Portakal, sözlerine böyle devam etti:

“Bugün bir esnaf lokantası var Kağıthane’de… Ordaydım, 3 tane beyefendi girdi içeri. Yakalarında Yeniden Refah Partisi’nin rozeti vardı. Gelen kişiler YRP’nin ilçe teşkilatında görevliler. Hayırlı olsun Fatih Bey kendi adayınızı açıklayacakmış, kim olacak, var mı kulağınıza gelen bir isim dedim. Bana Yavuz Ağıralioğlu olabilir dediler”

“Hadi canım, gerçekten olabilir mi?”

“Hadi canım dedim. Kendi parti kurmaya çalışıyor, olabilir mi ya dedim. Evet dediler, olmazsa Elif Erbakan’ı görmek istediklerini söylediler.Daha sonra bizim Ankara haber müdürümüz Mehmet Bal ile konuşuyoruz, dedim bir araştırır mısın? Evet, Yavuz Bey’e teklif gitmiş. Yavuz Bey, teşekkür ederek YRP’den şuan için aday olmayı düşünmediğini ifade etmiş. Teklif de Fatih Erbakan’dan gitmiş.” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x