İlişkinizi Daha Eğlenceli Hale Getirmek İçin Uygulayabileceğiniz 3 Yöntem

İlişkilerde zamanla oluşan monotonluk ve ilgisizlik, ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Bu gibi durumlarda sadece akışa bırakmak yerine yaratıcılığınızı kullanarak ilişkinize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

1- YENİDEN CANLI HİSSETMENİN NASIL BİR ŞEY OLDUĞUNU HAYAL EDİN

Harika bir ilişki, her iki partnerin de birlikte oldukları zamanlarda daha canlı ve mutlu hissettiği bir ilişki türüdür. Bu, sevdiğiniz kişinin sadece sesini duymanın veya yüzünü görmenin sizi ne kadar mutlu ettiği, birbirinize destek olmanızın verdiği güç ve sadece onunla olmanın size getirdiği mutluluk gibi duyguları içerir. Eğer bu tür hisleri ilişkinizde yaşamak ve paylaşmak istiyorsanız, yaratıcılığınızı devreye sokmalısınız.

2- GERİ BİLDİRİM İSTEYİN

İlişkinizde sevdiğiniz kişiyle açık iletişim kurun. Birlikte yaşadığınız zor anları gözden geçirin ve bu durumları not edin. Bu, ilişkinizdeki sorunları ve bu sorunların nedenlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve bu konuları açıkça konuşmanıza olanak tanır.

Sevdiğiniz kişiyle ilişkiniz hakkında konuşun. Birbirinizden uzaklaştığınız anları değerlendirin ve not alın. Böylece yaşadığınız durumun sıklığını tahlil edebilecek ve nedenleri konusunda konuşabileceksiniz.

3- OLUMLU DEĞİŞİKLİKLER YAPIN

İlişkinizde sizi birbirinizden uzaklaştıran alışkanlıkları değiştirmek için harekete geçin. Yaratıcılığınızı kullanarak ilişkinizdeki engelleri aşın ve mutluluğun önündeki yolu açın. Bu aynı zamanda daha önce dikkatinizi çekmeyen davranışlarınızı da gözden geçirmenize yardımcı olabilir. Unutmayın dikkat etmeyi ve yaratıcı olmayı bıraktığınız zaman ilişkiler bozulur. Bu sebeple istediğiniz gibi bir ilişki tasarlamak için kalıplarınızı değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x