İrfan Değirmenci veda etti

Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Milletvekili adayı olduğu için Halk TV’den ayrılan İrfan Değirmenci, milletvekili seçilemeyince bir süre sonra kanala dönerek yeniden Ana Haber bültenini sunmaya başlamıştı. Değirmenci, bugün sürpriz bir açıklama yaparak Halk TV ile yollarını ayırma kararı aldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından “Koltuğa alışmak çok fena bir şey” diyen Değrimenci, kararının gerekçesini ise şu şekilde açıkladı:

“İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adalatten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdigine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi. Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda , partide, şirkette Olimposun zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi oldugunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol degil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x