Simpsonlar’ın Yeni Tahmini Dünyayı Salladı! Büyük Çöküşü Böyle İma Ettiler

Onedio’da yer alan habere göre, Fox’un en uzun soluklu animasyon dizisi olan The Simpsons, 1990’ların başından bu yana bölümlerindeki olayların yıllar sonra gerçek olmasıyla adından sıkça söz ettiriyor.

Donald Trump’ın Amerikan başkanı olacağını öngören yapım olimpiyatları, birçok doğal afeti ve Disney-Fox birleşmesini bile tahmin etmişti.

Dünyaca ünlü NBA basketbolcusu Kobe Bryant’ın bir helikopter kazasında hayatını kaybettiği işlenmiş ve bundan sonra Bryant’ın aynen dizideki gibi helikopter kazasında yaşamını yitirmesi epey konuşulmuştu.

The Simpsons’ta yeni bir sahne tüm gözleri üzerine çekti. 35. sezonunun “Susuzluk Tuzağı: Bir Kurumsal Aşk Hikayesi” başlıklı dördüncü bölümünde yaşananlara da bir bakalım.

Gündemdeki bölüm, Silikon Vadisi’ndeki ‘başarana kadar numara yap’ felsefesini temsil eden ve Elizabeth Banks tarafından seslendirilen Persephone adlı üniversite terk genç bir CEO hakkında büyük bir parodi belgeseli oldu.

Persephone karakteri, Bay Burns’ün son derece iddialı ve belirsiz bir rüya projesi olan tuzlu suyu içme suyuna çevirme hedefine ulaşmak için finansal destek sağlamasını ister.

Bay Burns, hayatının büyük bir kısmını onun Yaşam Botu şirketine adar ve en zengin arkadaşlarını da yatırım yapmaları için getirir.

Çift evlenir ve ‘yeni güçlü çift’ olurlar. Dolandırıcılıkla suçlanan bu kadın, Bay Burns’ü kendi çıkarları doğrultusunda manipüle etmeyi başarır. Bölümün bir noktasında, Bay Burns Persephone’a doğum günü için küçük ve özel bir şey veriyor.

Bay Burns “Twitter hediye kartı mı?” diye soran Persephone’a “Hayır, sana Twitter’ı aldım, tüm şirketi!” diye yanıt veriyor.

Burns’ün sevgilisine “Fiyatı kelepirdi, önceki sahibi kendi kendine giden Mars roketi uluslararası uzay istasyonuna çarptıktan sonra satmak zorunda kaldı.” demesi ise can alıcı nokta oldu. Yani uzayda büyük bir kaza olacak.

Dizinin izleyenleri şirketin eski sahibinin Elon Musk olduğundan oldukça emin tabi… Bay Burns ve Persephone’nin, yeni sahiplik altında Bay Burns’ün Persephone hakkındaki her olumsuz Tweet’i platformdan kaldırttığını ima eden medya kişiliği ve Billions’ın ortak yaratıcısı Andrew Ross Sorkin ile röportaj yaptığı bir sahne de yer aldı.

Adı verilmeden konusu işlenen Elon Musk’ın X’i yani bilinen adıyla Twitter’ı satması durumundaki öngörüsünüi izleyen sosyal medya kullanıcıları olayı kutlamak için paylaşımlarda bile bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x