Turizm sezonu öncesi Uzungöl’deki eksikleri yerinde gördüler

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Uzungöl’de incelemelerde bulundu. Heyet, işletme sahipleri, dernek başkanları ve Uzungöl yöneticilerini dinledi, yapılan çalışmaları denetleyerek, birtakım eksiklerin giderilmesi konusunda çalışma başlatılmasına karar verdi.

İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Trabzon Valisi Aziz Yıldırım “2023 itibarıyla Trabzon 1,5 milyar dolarlık turizm geliri elde ettiyse, Trabzon’a 1,5 milyar doları bırakan her misafirimiz mutlaka Uzungöl’ü gördü. Uzungöl bir marka. Uzungöl şu anda benim ilk kez 1991 yılında gördüğüm Uzungöl’den çok daha büyük bir alan. Çok daha fazla insan tarafından, misafir tarafından, turist tarafından ziyaret edilen bir yer. O yüzden bizim burayı göz bebeğimiz gibi korumamız lazım. Buradaki herkesle birlikte Uzungöl’ümüzü koruma gayreti ve kararlılığındayız. Onun için burada ne yapılması gerekiyorsa bunları yapmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Tabi ki bu arada bizim göremediğimiz ama burada hem gezmeye gelenlerin hem burada devamlı yaşayanların ya da ticaret yapanların gördüğü birtakım eksiklikler varsa da bu eksiklikleri giderme gayreti içerisindeyiz. Bunun için bugün burada hep birlikte toplandık, sorunlarımızı tekrar görüştük. Arkadaşlarımızla birlikte çözüm önerileri bir araya getirildi. Bunların bazıları bizim tarafımızdan yapılacaktır. İlçe Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz, Valiliğimiz tarafından veya Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından yapılacaktır. Bazılarının da bakanlıklar tarafından yapılması gerekir. Onlar üst düzey düzenlemeler. Biz de sayın bakanlarımıza bu konuda her şeyi zaten aktarıyoruz. Uzungöl’ümüze hep birlikte sahip çıkalım. Burası hepimizin çok önemli bir değeri. O yüzden de burayı temiz tutmak, burayı doğru kullanmak, buranın daha uzun süreyle hayatta kalmasına vesile olacaktır” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise “Şehrimizin en önemli turistik merkezlerinden olan Uzungöl’e gelen ziyaretçilerimizi daha iyi ağırlama ve uğurlama noktasında mevcut devam eden çalışmaları yerinde görmek, gözlemlemek, denetlemek, yapılması gerekenleri de tespit edip hızlı bir şekilde konuya vaziyet etmek için bir ziyaret gerçekleştirdik. Turizm sezonunun başlangıcındayız. Bu yıl sayısal anlamda daha fazla ziyaretçinin geleceği bu nadide mekanımızda bu tedbirleri yerinde görmek için buradayız. İnşallah yeni dönemimiz Uzungöl’ümüz için de, Trabzon’umuz için de hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok da “Turizm sezonuyla alakalı yaptığımız bu ön incelemelerde eksiklerimizi gördük. İnşallah hızlı vaziyete alınır ve turizm sezonuna hazırlanmış oluruz. Hemen hemen çalışmalar tamamlanmak üzere. Güzel çevre düzeniyle beraber, yürüyüş yollarıyla beraber, iş alanlarıyla beraber inşallah çok daha güzel bir Uzungöl’de çok daha güzel bir sezon yaşamış olacağız” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x